Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kultura

Zapomnijmy o biletach na wiosenny hit repertuaru

22.03.2018 19:00 | 0 komentarzy | mak

Bilety na koncert tego artysty w Rydułtowach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wystąpi dopiero w kwietniu, a już na początku stycznia słuchacze wykupili ostatnie sztuki. O kogo chodzi?

Zapomnijmy o biletach na wiosenny hit repertuaru
fot. archiwum portalu / Piotr Bukartyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wszystko wskazuje na to, że koncert Korteza, czyli Łukasza Federkiewicza będzie hitem wiosennego repertuaru Rydułtowskiego Centrum Kultury. - To absolutne objawienie - mówi o artyście Janina Chlebik-Turek, dyrektor RCK. Kortez zaśpiewa w Rydułtowach 8 kwietnia. Sprzedaż biletów na to wydarzenie - w cenie 60 zł - ruszyła tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Rozeszły się na pniu. Na początku stycznia zniknęły ostatnie sztuki.

Skąd takie zainteresowanie twórczością Korteza? - Rozmawiałam na ten temat z wieloma osobami i w czasie tych rozmów powtarzały się stwierdzenia, że chyba jesteśmy zmęczeni zbyt głośnymi rytmami i że chyba wszyscy tęsknią za pewnym romantyzmem - mówi dyrektor Janina Chlebik-Turek. Dodaje, że słuchacze Korteza są niezwykle zróżnicowani. To osoby w różnym wieku, przedstawiciele młodszego i starszego pokolenia. - Być może taka chwila oddechu, chwila wyciszenia, wsłuchania się w tekst i muzykę, jest potrzebna każdemu - stwierdza.

Przy okazji zapytaliśmy, które jeszcze wydarzenia w RCK cieszyły się w przeszłości tak dużym zainteresowaniem, jak koncert Korteza? Okazuje się, że prym wiodą kabarety (a szczególnie Kabaret Młodych Panów) i gale muzyki biesiadnej. Jest też spore zainteresowanie operetką.

(mak)

Ludzie:

Janina Chlebik-Turek

Janina Chlebik-Turek

Była Radna Powiatu Wodzisławskiego, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury