środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zaskakująca zmiana w miejskiej spółce. W tle prokuratorskie postępowanie!

19.03.2018 13:00 | 5 komentarzy | juk, art

Krystian Stępień przestał pełnić funkcję prezesa spółki Domaro. Na stanowisku zastąpiła go Barbara Chrobok, jeszcze do niedawna drugi zastępca prezydenta Wodzisławia Śl.

Zaskakująca zmiana w miejskiej spółce. W tle prokuratorskie postępowanie!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejska spółka Domaro zarządza przede wszystkim nieruchomościami komunalnymi. Powstała z przekształcenia wodzisławskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Remontowej z końcem grudnia 2015 r. Stanowisko prezesa jednoosobowego zarządu przez ostatnie lata piastował Krystian Stępień (wcześniej jako dyrektor ZGMiR).

Kilka zmian jednego dnia

W sprawie zmian miasto wydało komunikat. Wynika z niego, że 6 marca rada nadzorcza Domaro podjęła decyzję o zmianie prezesa zarządu spółki. Tego samego dnia powołała na to stanowisko nową osobę. Od 7 marca funkcję prezesa pełni Barbara Chrobok, dotychczasowy zastępca prezydenta Wodzisławia Śl. Jej kandydaturę na to stanowisko zaproponował prezydent miasta Mieczysław Kieca. Miasto jest wspólnikiem spółki. - Mam pełną świadomość, że pracą tak istotnej spółki powinna kierować osoba bardzo odpowiedzialna, o dużej wiedzy merytorycznej, znająca specyfikę pracy na rzecz mieszkańców miasta. Jestem przekonany, że to odpowiednia osoba do tak ważnego zadania – argumentuje Mieczysław Kieca.

Barbara Chrobok w ciągu ostatnich trzech lat, jako drugi zastępca prezydenta, zajmowała się sprawami społecznymi, mieszkaniowymi, sportowymi i kulturalnymi. W 2016 r. pracowała nad przekształceniem ZGMiR w spółkę Domaro. Jak informuje magistrat, zna lokalny rynek nieruchomości, a dzięki licznym kontaktom z mieszkańcami zna ich potrzeby związane z wynajmem lokali komunalnych i socjalnych.

Wodzisławski urząd nie podaje informacji o tym, kto miałby zastąpić Barbarę Chrobok na stanowisku wiceprezydenta. - Na razie to Mieczysław Kieca będzie zajmował się resortami, które podlegały Barbarze Chrobok - mówi Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy magistratu.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.