środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

Anna Ronin mówiła w TVP Info o "układzie zamkniętym" w Raciborzu, a dziennikarze stwierdzili: niszczono panią.

19.03.2018 00:21 | 18 komentarzy | ma.w

- Piekło w moim życiu zaczęło się w 2014 roku gdy skorzystałam jako obywatel z prawa kandydowania na prezydenta miasta w Raciborzu - opowiedziała radna miejska Magdalenie Ogórek i Jarosławowi Łęskiemu w programie "Studio Polska".

Anna Ronin mówiła w TVP Info o "układzie zamkniętym" w Raciborzu, a dziennikarze stwierdzili: niszczono panią.
Radna miejska Anna Ronin opowiadała w TVP Info o brutalnej kampanii wyborczej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ronin mówiła m.in., że do zwycięstwa w wyborach zabrakło tylko 3% głosów, a jej wejście do II tury wywołało wielkie zdziwienie ówczesnego kontrkandydata Mirosława Lenka z Platformy Obywatelskiej (o podkreślenie przynależności poprosiła prowadząca).

Raciborzanka uważa, że wybory przegrała bo walczyła z miejscowym układem, a Magdalena Ogórek podała, że Ronin była niszczona przez prezydenta miasta.

- Śledzono mnie. Kampania była okrutna i brutalna w II turze. Rzucano oszczerstwa i rozpuszczano plotki. Nawet rodzina pytała mnie o te plotki. Próbowano wyeliminować mnie z życia publicznego - kontynuowała A. Ronin w programie nadawanym na żywo w sobotni wieczór. Przypomniała jak straciła pracę w radiu po 18 latach zatrudnienia, gdzie była kierownikiem. - Zrobiono w tym celu pozorną reorganizację - uważa rozmówczyni Magdaleny Ogórek. Opowiedziała jej, że zwierzchnikowi (z DFK prowadzącego Radio Mittendrin - red.) skarżył się prezydent Raciborza. - Pana koleżanka z radia mi dokucza i trzeba coś z tym zrobić - miał powiedzieć o Ronin prezydent Mirosław Lenk.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz