Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Radni nadal kpią z obowiązków

19.03.2018 07:00 | 6 komentarzy | juk

Radni nie przyszli na posiedzenie komisji rewizyjnej w Pszowie. – To brak szacunku – komentuje jej przewodnicząca Elżbieta Idziaczyk.

Radni nadal kpią z obowiązków
Paweł Kołodziej i Błażej Sitko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja rewizyjna zajmuje szczególną pozycję. Jej powołanie z mocy prawa jest obligatoryjne. Wszystkie inne komisje - zarówno stałe, jak i doraźne - są nieobowiązkowe. To właśnie przy pomocy komisji rewizyjnej rada gminy kontroluje działania burmistrza czy gminne jednostki organizacyjne.

Czekali, ale się nie doczekali

23 lutego o godz. 14.30 w sali konferencyjnej urzędu miasta w Pszowie miały odbyć się obrady komisji rewizyjnej. Radni zamierzali skontrolować pszowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Planowali również zapoznać się ze stopniem modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków oraz zaopiniować kilka projektów uchwał. Na posiedzenie komisji przybył kierownik zakładu Grzegorz Lelek, główna księgowa ZGKiM Barbara Sładek, Dawid Topol wiceburmistrz Pszowa oraz kilkoro urzędników magistratu. Pojawiła się również Elżbieta Idziaczyk, przewodnicząca komisji rewizyjnej oraz Ignacy Basztoń, jej członek. W obradach zamierzał uczestniczyć również Piotr Kowol, wiceprzewodniczący rady, który jednak członkiem komisji nie jest i głosować nie może. Mimo kilkunastominutowego oczekiwania przewodnicząca komisji musiała posiedzenie odwołać. Powód? Większość radnych, będących członkami komisji nie pojawiła się na obradach. Zabrakło Pawła Kołodzieja, Błażeja Sitko i Marcina Grzeni. Nie było więc wymaganego kworum, by podejmować decyzje. - Od 16 lat nie pamiętam, żeby podobna sytuacja miała miejsce. To wstyd dla całej rady - skwitował radny Basztoń.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa