Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość

17.03.2018 07:00 | 25 komentarzy | web

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu wytyka władzom miasta, że nie wzięły udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oberwało się również Miejskiemu Zarządowi Budynków oraz spółdzielni Nowoczesna.

Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach od 1 do 4 marca 2018 roku miały miejsce w Raciborzu uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca ustanowione na mocy ustawy z 3.02.2011 r. Patronat honorowy przyjęli Prezydent Miasta Raciborza oraz Starosta Raciborski. Na odbywających się wydarzeniach w ramach programu raciborskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie zauważyliśmy obecności oficjalnych przedstawicieli zarówno urzędu miasta jak i starostwa.

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu chciałby poznać przyczyny nieobecności władz samorządowych ziemi raciborskiej w tych obchodach. Zdaniem naszego klubu powaga Święta powinna być właściwie doceniona przez włodarzy miasta i powiatu poprzez należyty udział w obchodach Tych, którzy z miłości do Boga i Ojczyzny oddali to co mieli najcenniejsze – swoje życie!

Pragniemy nadmienić, że flagowanie w święta narodowe jest zaszczytnym obowiązkiem, a mimo to wspólnoty mieszkaniowe, MZB i Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowoczesna nie dopełniły tej powinności.

Żyjemy w Polsce w czasach odkłamywania historycznych faktów i zdarzeń po tragicznym okresie zmowy milczenia dziesiątków lat po II wojnie światowej. Młode pokolenie powinno poznać prawdę, by mogło z honorem i dumą żyć i służyć swojej Ojczyźnie – Niepodległej Polsce. Dlatego też przedstawiciele administracji państwowej powinni szczególnie dać przykład właściwych postaw i zachowań wobec polskiej historii, by nowe pokolenia zostały zachęcone do sensu poznawania prawdy o dziejach swojego narodu, uczyły się patriotyzmu i żyły według tych wartości. Nasz wielki rodak, św. Jan Paweł II, przestrzegał: „Naród, który traci pamięć, traci swą tożsamość”.

Cześć i chwała Bohaterom!

Klub Gazety Polskiej w Raciborzu


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.