Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Uwaga, od środy duże zmiany na ul. Kopernika w Wodzisławiu

16.03.2018 11:27 | 0 komentarzy | mak

W środę, 21 marca, planowane jest rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ul. Kopernika i ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Drogowcy planują całkowicie zamknąć dla ruchu odcinek ul. Kopernika od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską. Oznacza to konieczność korzystania z objazdów.

Uwaga, od środy duże zmiany na ul. Kopernika w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do końca czerwca ma zostać zrealizowana kolejna inwestycja drogowa powiatu, polegająca na zmianie geometrii skrzyżowania ul. Kopernika i ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śląskim. W efekcie skrzyżowanie zostanie przebudowane, powstaną również nowe zatoki autobusowe, o co wnioskowali mieszkańcy. Wykonawcą jest firma Eurovia S.A., która za wykonanie przedsięwzięcia otrzyma wynagrodzenie w wysokości ok. 648 tys. zł.

Na czas inwestycji, która ma się rozpocząć w środę, 21 marca, w rejonie skrzyżowania będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Ulica Kopernika na odcinku od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Wprowadzone zostaną objazdy ul. Witosa (DK 78) i ul. Jastrzębską (DW 933). Natomiast na samym przebudowywanym skrzyżowaniu ruch zostanie utrzymany, lecz wyłącznie na relacji Kopernika – Skrzyszowska. Będzie on prowadzony wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Inaczej rozwiązano problem pieszych. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia przez cały czas trwania inwestycji bezpiecznego ruchu osób poruszających się pieszo.

- Apelujemy o ostrożność. Liczymy na wyrozumiałość. Za utrudnienia przepraszamy! - przekazuje Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.