Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Prezydent Kuczera o drodze Pszczyna – Racibórz [ZDJĘCIA]

15.03.2018 11:32 | 0 komentarzy | pm

Przejechaliśmy śladem budowanej drogi Pszczyna – Racibórz w towarzystwie prezydenta Rybnika.

Prezydent Kuczera o drodze Pszczyna – Racibórz [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace przy budowie rybnickiego odcinak drogi Pszczyna – Racibórz trwają w najlepsze. Budowa tej drogi to największa inwestycja drogowa w historii miasta Rybnik, co często podkreśla prezydent Piotr Kuczera. Po kilkunastu miesiącach pracy, na całym odcinku prac, wyłaniają się obiekty mostowe i wiadukty.
Zgodnie z podpisaną umową „Budowa Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna (etap I do IV) w Rybniku i Żorach oraz budowa Drogi Śródmiejskiej na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego”, bo tak brzmi pełna nazwa inwestycji, zakończona zostanie ona do 31 lipca 2019 roku. Wartość umowy to 352.567.213,94 zł.

Piotr Kuczera o drodze Pszczyna - Racibórz


Przypomnijmy, że I etap budowy – na odcinku przebiegającym przez Miasto Rybnik – obejmuje budowę 10,22 km drogi od ronda Raciborskiego w Żorach do ul. Wodzisławskiej w Rybniku. Planowana droga będzie drogą klasy GP (główna przyspieszona) o przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Trasa będzie całkowicie bezkolizyjna – pięć skrzyżowań z kluczowymi drogami niższego rzędu będzie wykonane w formie węzłów. W celu usunięcia kolizji z drogami, liniami kolejowymi oraz ciekami wodnymi powstanie 13 obiektów mostowych (2 mosty i 11 wiaduktów). Inwestycja usprawni dojazd do autostrady A1 i odciąży centrum miasta od ruchu pojazdów. Kluczowym rezultatem projektu będzie znaczne skrócenie czasu przejazdu przez Rybnik.
Budowę rybnickiego odcinka drogi „Pszczyna - Racibórz” realizuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika