środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Radiowóz pełen dobra

15.03.2018 09:48 | 0 komentarzy | AgaKa

Przynajmniej raz do roku, wodzisławscy policjanci starają się wesprzeć organizacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami w naszym regionie. W tegorocznej zbiórce zorganizowanej w komendzie udało się zebrać ponad 100kg karmy dla pupili oraz przydatne akcesoria. Załadowani po brzegi radiowozu, pojechaliśmy odwiedzić stowarzyszenie " Koty, psy i my" oraz wodzisławskie bezdomne koty.

Radiowóz pełen dobra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku, policjanci i pracownicy cywilni z wodzisławskiej komendy włączyli się w akcję zorganizowaną przez miasto i pomogli bezdomnym zwierzętom. Stróże prawa zebrali wtedy 160 kilogramów karmy oraz inne przedmioty przydatne czworonogom. Zostały one przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My". Wiedzieliśmy, że i tym razem uda nam się zebrać spore ilości pożywienia, bo los  zwierząt nigdy nie był nam obojętny.

Przez blisko miesiąc trwała zbiórka, którą prowadził wodzisławski profilaktyk. Jego pokój z dnia na dzień zapełniał się puszkami i workami z karmą. Efektem zbiórki policjantów i pracowników było zgromadzenie ponad 100 kg jedzenia dla wodzisławskich czworonogów oraz potrzebne im akcesoria. Wczoraj z zebranymi darami odwiedziliśmy panią, która zajmuje się bezdomnymi kotkami. Ma pod swoją opieką 50 mruczków. Przez cały rok je dokarmia, leczy i sterylizuje. Organizuje zbiórki pieniędzy i bazarki na swoim fanpage'u.

W dalszej kolejności, udaliśmy się do wodzisławskich psów i kotów przy ulicy Marklowickiej. Stowarzyszenie "Koty, psy i my" to grupa osób, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym regionie. Każdy z nich ma swoją rodzinę, pracę i życie, jednak każdą wolną chwilę poświęcają niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom. Także policjantom los tych zwierząt nie jest obojętny, dlatego staramy się, co jakiś czas wesprzeć organizacje zajmujące się czworonogami, najlepiej jak potrafimy.