Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Na spacer z rybniczankami

14.03.2018 12:42 | 0 komentarzy | kama

10 marca w Halo! Rybnik miała miejsce premiera audioprzewodnika “Rybnicki Szlak Kobiet”. Aby poznać ciekawe losy kobiet, które w naszym mieście żyły, mieszkały, pracowały wystarczy teraz telefon lub tablet. Tak wyposażeni możemy przespacerować się ulicami naszego miasta, słuchając opowieści rybniczanek o innych rybniczankach.

Na spacer z rybniczankami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Audioprzewodnik to efekt kilkumiesięcznej pracy grupy rybniczanek na warsztatach prowadzonych przez Fundację RE:AKCJA. - Audioprzewodnik od początku do końca został stworzony przez rybniczanki. Od wyboru postaci przez przygotowanie ich biogramów i nagranie stworzonych historii w studio nagraniowym aż po zamieszczenie trasy szlaku na aplikacji izi.travel - opowiada Beata Matuszek z Fundacji RE:AKCJA.

Aby przespacerować się kobiecym szlakiem wystarczy na swojego smartfona pobrać aplikację izi.travel i wybrać miasto Rybnik. - Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android, IOS, a nawet Windows. Pobrać ją możemy oczywiście zupełnie bezpłatnie - zapewnia Beata Matuszek.

Podczas spaceru z audioprzewodnikiem poznajemy 11 kobiet, związanych z naszym miastem. - Nasze bohaterki są bardzo zróżnicowane, mamy rybnickie artystki, działaczki społeczne i niepodległościowe, mamy też lokalne, przedwojenne przedsiębiorczynie. Zależało nam, żeby to były różnorodne postacie. I co najważniejsze, to nie jest zamknięta grupa, liczymy, że nasza trasa herstoryczna będzie się rozwijać - mówi Beata Matuszek.

Z okazji Dnia Kobiet 10 marca “Rybnickim Szlakiem Kobiet” można było przespacerować się wspólnie z przewodniczką, Małgorzatą Płoszaj, a młodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję na warsztatach plastycznych w Halo! Rybnik stworzyć portrety bohaterek aplikacji.

Link do audioprzewodnika: https://izi.travel/en/browse/2b210cd7-2bbe-402c-af42-49802d8985da