Poniedziałek, 17 grudnia 2018

imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

RSS

Przyjdź na spotkanie i dowiedź się, jak zdobyć pieniądze na wymianę źródła ciepła w swoim domu

13.03.2018 13:12 | 0 komentarzy | mak

W Rydułtowach będzie można dowiedzieć się co zrobić, by mniej wydawać na ogrzewanie oraz jak obniżyć koszty wymiany źródła ciepła w swoim domu. A przy okazji posłuchać, jak smog wpływa na nasze zdrowie.

Przyjdź na spotkanie i dowiedź się, jak zdobyć pieniądze na wymianę źródła ciepła w swoim domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 marca (środa) w Rydułtowskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie pod nazwą "Efektywne metody ograniczenia zużycia ciepła do ogrzania domu i zmniejszenia szkodliwej niskiej emisji".

- Od września ubiegłego roku weszła w naszym województwie tzw. uchwała antysmogowa. Ten akt prawny niesie za sobą istotne konsekwencje dla naszych domostw. Mamy pewne obowiązki wynikające m.in. z wymiany źródeł ciepła. Żeby jednak móc sprostać tym wymogom i jednocześnie ograniczyć smog w Rydułtowach, musimy wiedzieć skąd ewentualnie zdobyć na to pieniądze. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie, w ramach, którego chcemy przybliżyć mieszkańcom co robić, żeby zrealizować wymagania prawne uchwały antysmogowej i przede wszystkim jak obniżyć koszty wymiany źródła ciepła w swoim domu - mówi Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Moje Miasto.

Program spotkania:

1) Dlaczego niska emisja jest szkodliwa dla zdrowia ? – dr n. med. Katarzyna Musioł – Ordynator Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku

2) Alternatywne rozwiązania ogrzania swojego domu – dr Adam Klimanek - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej

3) Termomodernizacja – czy jest konieczna ? – dr Marek Rojczyk - Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej

4) Sposoby i możliwości finansowania wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji swojego domostwa – prelegent mgr inż. Rafał Stryczek - specjalista w zakresie pozyskiwania środków pomocowych

5) Podsumowanie i odpowiedzi na pytania

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Jest ono realizowane przez Stowarzyszenie Moje Miasto w ramach projektu "Moja Gmina bez SMOGA" współfinansowanego z środków budżetu Miasta Rydułtowy.