Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Nowiny Raciborskie piszą o walce ze smogiem w przedszkolach i żłobkach

13.03.2018 11:03 | 0 komentarzy | ma.w

Rodzice maluchów stworzyli w Raciborzu petycję do prezydenta Lenka by urząd kupił do placówek oświatowych oczyszczacze powietrza. Boją się, że wskutek smogu ich dzieci są narażone na przewlekłe choroby. Na czele społecznej inicjatywy stanęła mama dwóch chłopców Ewa Klimaszewska.

Nowiny Raciborskie piszą o walce ze smogiem w przedszkolach i żłobkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta z zastępcą proszą o czas dla Marioli Jakackiej by ta wykazała się jako nowy dyrektor Zamku. - Będziemy się przyglądać jej pracy - mówi Marek Kurpis, który odbył z Jakacką już kilka indywidualnych rozmów na temat przyszłości placówki. Dyrektor ma na razie półroczną umowę i miesiąc pracy za sobą.

Czy zagadkowe bilbordy z pytaniem o "Pewnego człowieka" zaczęły kampanię wyborczą w Raciborzu?

Złośliwy komentator Bożydar Nosacz pochylił się na problemem fortepianu dla radnego Andrzeja Rosoła. Nakreślił scenariusz filmowej opowieści z instrumentem w roli głównej i tytułowej.

To już ostatnie dni przed wielką rewolucją rozkładu jazdy autobusów w Raciborzu. Prezes PK Stanisław Mucha przekonuje, że od 19 marca będzie dla pasażerów wyłącznie lepiej.

Ksiądz Jan Szywalski pisze o grzechach w postnym cyklu. Tym razem o pożądliwości, a miłości.

Klub Gazety Polskiej pyta o nieobecność samorządowców z urzędu i starostwa na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Oświata w Krzyżanowicach: na papier toaletowy wystarczy, ale nie ma gwarancji pracy

W cyklu Kapsuła Czasu z unikatowymi, historycznymi zdjęciami tym razem Peregrynacja obrazu Matki Boskiej w Krzanowicach sprzed pół wieku.

Aż 7 prezentacji OSP w konkursie na najpopularniejszą jednostkę: Gródczanki, Żerdziny, Kornice, Borucin, Pogrzebień, Jankowice i Zawada Książęca. Do wygrania 1000 zł na sprzęt strażacki.

Katarzyna Gruchot pisze w cyklu o Pionierach raciborskiej służby zdrowia, o Janie Koczenaszu.

Poseł rodem z Raciborza domaga się od Niemców odszkodowań za zniszczenia wojenne. O działaniach Arkadiusza Mularczyka z PiS oponentka z PO Gabriela Lenartowicz mówi, że to czysta propaganda.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.