Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Lipy ucierpiały na inwestycji

14.03.2018 12:00 | 4 komentarze | web

- Co zrobić z uszkodzonymi drzewami i kto zwróci publiczne pieniądze za źle wykonaną inwestycję? - pyta Mieczysław Heflinger ze Stowarzyszenia Wspólnota Nasze Miasto Racibórz.

Lipy ucierpiały na inwestycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jesieni ubiegłego roku starostwo w Raciborzu zakończyło budowę ścieżki rowerowej przy ulicy Ocickiej w dzielnicy Ocice. Granica ścieżki rowerowej narusza kilkanaście drzew z gatunku lipy. Został uszkodzony system korzeniowy: m.in. obcięto i podcięto korzenie. W innych przypadkach krawędź scieżki biegnie zbyt blisko drzew, które rosnąc będą uszkadzać stabilność nawierzchni i bezpieczeństwo używania ścieżki przez rowerzystów. Referat inwestycji starostwa raciborskiego określił zaistniałą sytuację jako „sprawę otwartą”. Rodzi się pytanie, co to oznacza dla źle wykonanej inwestycji dot. zrealizowanej budowy ścieżki rowerowej? Pieniądze publiczne zostały wydane. Co zrobić z uszkodzonymi drzewami i kto zwróci publiczne pieniądze za źle wykonaną inwestycję? Wielu raciborzan zapytuje o fachowość i kompetencje osób zaangażowanych w projekt budowy tej ścieżki i jej wykonanie. Walczymy ponoć z niską emisją, a tu ciach 10 drzew ściętych wcześniej i jeszcze 14 przeznaczonych do ścięcia i to na tak krótkim odcinku.

Dlatego w imieniu naszego stowarzyszenia zwróciłem się do marszałka województwa o interwencję i pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu.

Mieczysław Heflinger
Stowarzyszenie Wspólnota Nasze Miasto Racibórz


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.