Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Michał Woś nie jest już wiceministrem

12.03.2018 13:32 | 2 komentarze | żet

Raciborzanin Michał Woś podał się do dymisji i został odwołany ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości.

Michał Woś nie jest już wiceministrem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że z rządu odeszło 12 wiceministrów. Wcześniej odwołano jeszcze 5 innych wiceministrów. Michał Woś pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości od czerwca 2017 roku. Jego dymisja ma związek z zapowiedzianymi przez premiera Mateusza Morawieckiego zmianami w rządzie, których celem jest redukcja liczby wiceministerstw. Michał Woś ma pozostać w ministerstwie sprawiedliwości.

Dotychczas wiceministrami byli zarówno sekretarze jak i podsekretarze stanu w poszczególnych ministerstwach. Teraz z tekami wiceministrów pożegnają się przede wszystkim podsekretarze stanu, jak Michał Woś. Premier Morawiecki chce, aby w najbliższych 2-3 miesiącach liczba ministrów i wiceministrów została zredukowana o 20-25%. Podsekretarze stanu mają być traktowani jako urzędnicy służby cywilnej.

Michał Woś jest raciborzaninem, absolwentem I LO w Raciborzu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma 27 lat. W wyborach samorządowych z 2014 roku dostał się do rady miasta jako kandydat niezależny. W grudniu 2015 roku został szefem gabinetu politycznego ministra Zbigniewa Ziobry, później został wiceministrem sprawiedliwości.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

Były radny Raciborza, były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa.