Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

W Pacanowie, gdzie kozy kują, współrządzi Karolina

12.03.2018 09:12 | 0 komentarzy | juk

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie powstała Dziecięca Rada Programowa. Jej szeregi zasiliła młoda mieszkanka Pszowa.

W Pacanowie, gdzie kozy kują, współrządzi Karolina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wspaniała przygoda

25 lutego w Pacanowie odbyło się pierwsze posiedzenie rady. Młodzi liderzy po przyjeździe do placówki najpierw obejrzeli filmy prezentujące działalność ECB i wizualizację powstającego w Pacanowie Parku Bajki. - Zwiedziliśmy też wystawę Bajkowego świata i wzięliśmy udział w całodziennym maratonie rysowników. Czas, który spędziłam w tym miejscu, obfitował w wiele atrakcji - mówi zadowolona z pobytu w Pacanowie Karolina. Jej rodzice Agnieszka i Mariusz Szymiczek podkreślają, że pobyt w Centrum Bajki był nie tylko frajdą dla ich córki, ale również dla nich samych. - To wspaniałe miejsce. Pełne koloru i cudownej atmosfery. Ale przede wszystkim miejsce, gdzie kultywuje się bajki naszej młodości, takie jak Koziołek Matołek czy Zaczarowany Ołówek - mówią zgodnie.

Czas radzenia i decydowania

Kadencja Dziecięcej Rady Programowej potrwa 12 miesięcy. Dzieci mają się spotykać kilka razy w roku. Następne obrady zaplanowano na początek czerwca. Rozbudowany ma być kontakt online. - Bardzo polubiłam nowe koleżanki i nowych kolegów. Myślę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna - zapowiada Karolina. Dodaje, że podczas pierwszego spotkania wspólnie zaplanowali dalszą pracę. Każde dziecko nagra krótki filmiki, w którym opowie o instytucji kultury, która spełniłaby wszystkie jego potrzeby. Mają też wyjaśnić, czego brakuje im w takich miejscach. - Jeszcze nie mam sprecyzowanego pomysłu na filmik. Chciałabym, żeby dotyczył Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Żeby przybliżyć innym dzieciom, skąd jestem i jakim miastem jest Pszów - mówi dziewczynka.