Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Patrol

Atak nożownika na ślubie w Rybniku. Ranna para młoda [ZDJĘCIA], [FILM]

10.03.2018 18:51 | 13 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 10:53

TEKST AKTUALIZOWANY

Mężczyzna nożem zranił dziś dwie osoby podczas uroczystości ślublnej w Rybniku. Napastnik omal nie został zlinczowany przez gości.

Atak nożownika na ślubie w Rybniku. Ranna para młoda [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do zdarzenia doszło kwadrans przed godziną 17.00 w Centrum Chrześcijańskim Winnica zlokalizowanym u zbiegu ulic Mikołowskiej i Sosnowej. Dziś odbywała się tam uroczystość ślubna. Podczas uroczystości jeden z gości podbiegł do pana i i pani młodej i zadał im ciosy nożem po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Podczas gdy część gości weselnych udzielała pomocy rannej parze młodej reszta rzuciła się w pościg za napastnikiem. Mężczyzna uciekał ulicą Sosnową. Został zatrzymany przez gości ślubnych na wysokości bazy transportowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zanim na miejsce dotarła policja, został poturbowany przez świadków. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Ranni trafili do rybnickiego szpitala. Centrum Chrześcijańskie Winnica to miejsce spotkań jednej z działających w Rybniku wspólnot protestanckich o charakterze zielonoświątkowym.


Z ustaleń rybnickich policjantów wynika, że w pewnym momencie podczas trwającej tam ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą, po czym uciekł. Napastnik został ujęty przez gości weselnych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, a następie zatrzymany przez policjantów, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Po opatrzeniu 20-letnia kobieta została zwolniona do domu, natomiast 25-letni mężczyzna pozostał w szpitalu, ale jego życiu też nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali szereg czynności, zabezpieczyli ślady i ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. 23-letni napastnik został zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy, została mu również pobrana krew do badań na zawartość innych środków. Dzisiaj zostanie do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

(acz)

Miejsce wydarzenia: