Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Młodzież z Tischnera w szpitalu

09.03.2018 13:36 | 0 komentarzy | AgaKa

Ten alarmujący tytuł nie oznacza hospitalizacji uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl., lecz nietypową lekcję biologii i chemii, w jakiej 6 marca wzięli udział w wodzisławskim szpitalu.

Młodzież z Tischnera w szpitalu
powiatwodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzież wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych z mikrobiologii. Uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami zawodu diagnosty laboratoryjnego, prowadzili obserwacje mikroskopowe oraz zapoznawali się z katalogiem badań wykonywanych w laboratorium. Ponadto przyglądali się pracy ratowników medycznych, którzy pokazali im wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego i opisali najczęstsze przyczyny ich interwencji.

Ostatnim miejscem odwiedzonym przez uczniów był oddział ortopedii, gdzie obejrzeli przyrządy ortopedyczne oraz wcielili się w rolę chorego z urazem ręki.

Wizyta młodzieży w szpitalu była pierwszą z cyklu zajęć szkolnych zrealizowanych na terenie szpitala w Wodzisławiu Śl. dzięki porozumieniu szkoły i Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Celem przedsięwzięcia jest preorientacja zawodowa młodych ludzi, czyli wstępne zapoznanie ich z wachlarzem zawodów okołomedycznych, które w przyszłości mogą wybrać.