Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Nastolatek rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Poszkodowanych jest 3 uczniów

07.03.2018 16:55 | 1 komentarz | juk

Żart jednego z uczniów zakończył się akcją ratunkową w jednej z wodzisławskich podstawówek.

Nastolatek rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Poszkodowanych jest 3 uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło dziś (7.03) około południa w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl. Jeden z uczniów rozpylił w szatni przyniesiony z domu gaz pieprzowy w aerozolu. Tuż po incydencie u części uczniów pojawił się intensywny kaszel i drapanie w gardle. - Uczniami w pierwszej kolejności zajęła się nasza szkolna higienistka. W związku z tym, że zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest naszym priorytetem, poinformowaliśmy o wydarzeniu niezbędne służby - wyjaśnia Justyna Orszulak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śl.

Część budynku szkoły, gdzie rozpalony został gaz (szatnia i sala gimnastyczna) niezwłocznie zostały wyłączone z użytkowanie. Do 8 marca nie będą w nich się odbywać zajęcia. Obecnie pomieszczenia są intensywnie wietrzone. Przybyła do szkoły straż pożarna nie stwierdziła żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych uczniów i pracowników szkoły oraz nie stwierdziła konieczności ewakuacji. 

Natomiast jak informuje dyrektor Orszulak, przybyłe na miejsce służby medyczne w obecności wezwanych rodziców przebadały 12 uczniów, z czego 3 zostało skierowanych na dalszą diagnostykę.

Więcej o sprawie w najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich