Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Dobre wieści dla rydułtowskiej kopalni: płuczka zostaje!

07.03.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Rydułtowska kopalnia umacnia swoją pozycję. Wszystko wskazuje na to, że zakład przeróbczy kopalni nie trafi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. - Cieszymy się z tej informacji, bo walczyliśmy o taką decyzję - podkreślają związkowcy.

Dobre wieści dla rydułtowskiej kopalni: płuczka zostaje!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapowiedział korektę planów Polskiej Grupy Górniczej wobec Ruchu Rydułtowy. Zakład przeróbczy rydułtowskiej kopalni nie trafi – jak do tej pory zapowiadano – do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Wydobycie dołem na Marcel

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość Ruchu Rydułtowy - który jest częścią kopalni zespolonej ROW - rysowała się inaczej. Zarząd Polskiej Grupy Górniczej informował, że do Spółki Restrukturyzacji Kopalń zostanie przekazana wydzielona część Ruchu Rydułtowy obejmująca: zakład przeróbczy wraz z bocznicą kolejową oraz szyb Leon III wraz z pozostałą infrastrukturą zlokalizowaną przy szybie. Informowano też, że wydobycie z Ruchu Rydułtowy - po wykonaniu połączenia - będzie kierowane dołem na Ruch Marcel.

Zakład się broni...

12 lutego w Katowicach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował, że według najnowszych planów zakład przeróbczy z Rydułtów nie trafi do SRK. - Okazuje się, że po przeanalizowaniu stanu technicznego, zasobów w kopalniach ROW, tam rzeczywiście pojawia się pewna korekta - powiedział dziennikarzom wiceminister i dodał, że „z tego co widać, przeróbka zostanie, a więc temat Rydułtów ewidentnie zniknie, bo zakład de facto się broni”. Dodał też, że informacje w tej sprawie przekazano już stronie społecznej. Nie zostało natomiast doprecyzowane, w jakim zakresie płuczka zostanie i na jak długo.