Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Zainteresowanie gazem mniejsze, niż liczyli urzędnicy

06.03.2018 19:00 | 5 komentarzy | art, juk

Liczba przyłączy rośnie o kilkanaście rocznie. Mimo to zużycie gazu spada.

Zainteresowanie gazem mniejsze, niż liczyli urzędnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyłączy przybywa, a zużycia gazu coraz niższe

Urzędnicy z Gorzyc przyznali, że co roku do sieci przyłącza się kilkanaście posesji z terenu gminy rocznie. Co ciekawe, mimo że liczba przyłączy rośnie, to zużycie gazu maleje. Co znaczy, że choć ludzie do gazu są przyłączeni, to jednak z niego nie korzystają, albo nawet z niego rezygnują. Powodem może być oczywiście relatywnie wysoki koszt ogrzewania domu (zwłaszcza starszego typu) gazem.

(art)

W Pszowie również chcą rozbudować sieć

PSG opracowała dwie koncepcje gazyfikacji części miasta. Pierwsza zakłada rozbudowę sieci o łącznej długości 3,5 km. Swoim zakresem obejmuje ulice: Armii Krajowej, Władysława Andersa, Stefana Okrzei, Grota-Roweckiego, Szkolną, Dożynkową, Daleką oraz Dolną. Przewidywany termin realizacji inwestycji to koniec lutego w 2020 r. Natomiast druga koncepcja przewiduje rozbudowę sieci gazowej na odcinku prawie 2 km. Swym zakresem obejmuje ulice: Niepodległości, Ignacego Paderewskiego, Bohaterów Westerplatte, Heleny Marusarzówny i Adama Asnyka. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana na początku sierpnia przyszłego roku. - Do mieszkańców tych ulic zostały wysłane umowy przyłączeniowe. Zachęcamy do skorzystania z możliwości podłączenia swojej nieruchomości do sieci gazowej - mówi Dawid Topol, wiceburmistrz Pszowa. Dodaje, że miasto zwróciło się również do PSG z zapytaniem o możliwość rozbudowy sieci gazowej od skrzyżowania ul. Andersa i ul. Armii Krajowej w stronę Rzuchowa. Obecnie magistrat czeka na odpowiedź.

Ogrzewanie gazowe na ogół uważane jest za stosunkowo drogie, niemniej jednak ma wiele zalet. - Jest to czyste, ekologiczne źródło energii, które coraz bardziej konkuruje z ceną węgla - mówi wiceburmistrz Pszowa, który sam ogrzewa dom gazem. Dodaje, że aby zniwelować różnicę w kosztach, należy poddać budynek termomodernizacji, dzięki czemu zmniejszy się zapotrzebowanie na ciepło, a tym samym spadną koszty eksploatacyjne. - Im więcej naszych mieszkańców zdecyduje się na ogrzewanie swoich domostw gazem, tym powietrze w naszym mieście będzie lepsze. Takie działania warto podejmować - kwituje Dawid Topol.

(juk)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa