Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Młodzież pod okiem policji

03.03.2018 19:00 | 1 komentarz | juk

Dzielnicowi radlińskiego komisariatu policji od 1 lutego prowadzą specjalne działania dla trzech dzielnic miasta.

Młodzież pod okiem policji
Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radlińscy dzielnicowi przygotowali półroczny plan działań priorytetowych. Jest to narzędzie, które ma przede wszystkim uspołecznić zadania realizowane przez policjantów oraz zwiększyć skuteczność ich współpracy z mieszkańcami. Efektem tych czynności ma być poprawa bezpieczeństwa w konkretnych rejonach Radlina.

W dzielnicy Głożyny zagrożeniem wskazanym przez dzielnicowego jest okolica garaży przy ul. Młyńskiej 7. W tym miejscu przede wszystkim chodzi o spożywanie alkoholu, zakłócanie ładu i porządku publicznego przez młodzież w godzinach wieczorno-nocnych. Na Marcelu w okolicy dworca PKP przy ul. Dworcowej i Rybnickiej młodzież w godzinach wieczornych zakłóca spokój i porządek publiczny oraz zaśmieca teren. Natomiast w dzielnicy Biertułtowy w okolicach parkingu przy ul. Korfantego kierowcy nie dostosowują się do znaku zakazu zatrzymywania się i postoju (nie dotyczy osób posiadających zezwolenia).

Jak podkreśla radlińscy policjanci, określone w planie zadania wynikają z oczekiwań mieszkańców, zakomunikowanych podczas spotkań, konsultacji, debat oraz z bieżącej analizy zagrożeń. Wzmożone kontrole problematycznych miejsc mają doprowadzić do ich zniwelowania. Działania będą trwały do 31 lipca. oprac.

(juk)