Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu do rozbudowy. Dlaczego?

02.03.2018 08:39 | 3 komentarze | mak

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu ma zostać rozbudowana i zmodernizowana. Zostanie wzbogacona o pełne zaplecze zabiegowe oraz - co ważne - o zaplecze obserwacyjne, co jest podyktowane głównie potrzebami pacjentów, którzy zgłaszają się z problemami kardiologicznymi.

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu do rozbudowy. Dlaczego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu pilnie wymaga rozbudowy. Dyrekcja lecznicy jeszcze w tym roku planuje zrealizować inwestycję. Decyzja została podjęta po wielu analizach. - Z danych wynika, że tylko w 2016 r. na nasze izby przyjęć trafiło aż 9 tys. pacjentów uskarżających się na dolegliwości związane z układem krążenia. To ogromna liczba. Wskazuje ona, jak poważny jest problem - mówi Wojciech Olszówka, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju szpitala.

Zapewnienie bezpieczeństwa grupie pacjentów z problemami układu krążenia to jeden z powodów planowanej rozbudowy. Izba zostanie wzbogacona o pełne zaplecze zabiegowe oraz o pełne zaplecze obserwacyjne. Część pacjentów z dolegliwościami o charakterze kardiologicznym wymaga bowiem szczegółowej i wielogodzinnej obserwacji z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, zanim zostanie podjęta decyzja o ich dalszym leczeniu. Dlatego dodatkowe zaplecze obserwacyjne jest niezbędne.

Nocna opieka w innym miejscu

Rozbudowa izby przyjęć będzie się również wiązała ze zmianą lokalizacji nocnej i świątecznej opieki medycznej. - Chcemy, by nocna i świąteczna opieka medyczna znajdowała się w sąsiedztwie izby przyjęć. Po to, by zapewnić pacjentom kompleksowość świadczeń - tłumaczy wicedyrektor Wojciech Olszówka.

Pomieszczenia po rehabilitacji

Rozbudowa izby przyjęć będzie możliwa wówczas, gdy szpital otrzyma zgodę na połączenie oddziałów rehabilitacyjnych (obecnie oddziały te funkcjonują zarówno w Wodzisławiu i Rydułtowach) i zlokalizowanie ich w szpitalu w Rydułtowach (na ten temat przygotujemy osobny artykuł). Dopiero wtedy wolne pomieszczenia po rehabilitacji będą mogły zostać wykorzystane na potrzeby nowej inwestycji. - W tym roku inwestycja będzie zrealizowana - zapowiada dyrektor szpitala, Dorota Kowalska.