środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Otaczarnia PRD będzie jeszcze "jakiś czas produkowała" asfalt na Płoni

01.03.2018 19:00 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent Mirosław Lenk powiedział na lutowej sesji, że "wyspowiadał" prezesa PRD Racibórz Krzysztofa Wrazidło z inwestycji w zakład. Zaniepokoili się nią sąsiedzi przedsiębiorstwa. W jej sprawie interweniował radny Leszek Szczasny.

Otaczarnia PRD będzie jeszcze "jakiś czas produkowała" asfalt na Płoni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz Raciborza wyjawił radnym, że spotkał się już z prezesem PRD choć materiał na temat przyszłości spółki miejskiej będzie gotowy dopiero na sesję marcową. Krzysztof Wrazidło przedstawił Mirosławowi Lenkowi swoje propozycje dalszego funkcjonowania PRD. - Przejrzałem je i uznałem, że wymagają korekty - przekazał prezydent radnym.

Mirosław Lenk oznajmił też, że "wyspowiadał prezesa z inwestycji", którą zaobserwowali ostatnio w siedzibie PRD sąsiedzi i radny Szczasny. Prezydent dodał przy tym, że nie krył zaskoczenia decyzją prezesa, że ten podjął się inwestycji związanej z wytwórnią asfaltu choć jej przyszłość na Płoni "jest bardzo niepewna".

Iwestycja w bazie PRD przy ulicy Adamczyka jest związana z realizacją zaleceń po kontroli urzędników ze starostwa. Zamontowano tam zbiorniki na gaz dzięki czemu otaczarnia będzie "pracować na lepszym i tańszym paliwie, PRD zaoszczędzi 300 tys. zł". Spółka dzierżawi zbiorniki od firmy Gazpol. - Jakiś czas otaczarnia będzie jeszcze produkowała, bo PRD ma zobowiązania z 2017 roku - zapowiedział Mirosław Lenk i poprosił radnych o cierpliwość do kolejnej sesji. Wtedy poznają oni szczegóły planów prezesa PRD.

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.