Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rolniku, po dopłatę do komputera marsz. A wcześniej skorzystaj ze szkolenia

28.02.2018 18:38 | 1 komentarz | mak

Wnioski rolników o dopłaty do upraw i hodowli zwierząt będą przyjmowane tylko przez internet. Ma być łatwiej i szybciej, ale obaw wśród rolników nie brakuje. Czy słusznie? - Ważne, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę - podkreśla Łukasz Jastrzębski, kierownik biura powiatowego ARiMR.

Rolniku, po dopłatę do komputera marsz. A wcześniej skorzystaj ze szkolenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie na ostatnią chwilę!

Pracownicy ARiMR apelują do rolników, by nie odkładać składania wniosków na ostatnią chwilę. Ze strony twórców aplikacji jest zapewnienie, że w jednym czasie może ona obsługiwać 15 tys. użytkowników. To dużo. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że w całym kraju zostanie złożonych około 1,4 mln wniosków i zakładając, że każdy zrobi to „na ostatni dzwonek”, to wydolność aplikacji może być w tym czasie mniejsza. Po co więc fundować sobie niepotrzebny stres? Lepiej wziąć się za to wcześniej.

Logowanie

Żeby w ogóle móc wypełnić aplikację, trzeba założyć specjalne konto na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus. Do założenia konta potrzebne będą trzy dane weryfikacyjne: numer identyfikacyjny gospodarstwa, kwota ostatniego przelewu z ARiMR oraz osiem ostatnich cyfr rachunku bankowego. - Warto podać również numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, bo wtedy otrzymamy potwierdzenie wysłania wniosku w formie elektronicznej - zachęca Krzysztof Drzymalski, naczelnik wydziału płatności w biurze powiatowym ARiMR.

Co istotne - do tej pory w wersji papierowej wniosków było tak, że każdy rolnik musiał szczegółowo opisać swoje działki i uprawy oraz dołączyć załączniki. Teraz będzie łatwiej, bo wystarczy na elektronicznej mapie zaznaczyć użytkowany obszar, a tabele - które wcześniej rolnik musiał wypełniać sam - zostaną wypełnione automatycznie. - Poza tym aplikacja sama przeprowadza kontrolę krzyżową między danymi deklarowanymi przez innych rolników, co ma wyeliminować błędy. Myślę, że ta funkcjonalność ucieszy rolników - mówi Krzysztof Drzymalski.

Już niedługo szkolenie

Biuro powiatowe ARiMR zachęca rolników do udziału w szkoleniu dotyczącym składania wniosków elektronicznych. Szkolenie odbędzie się 1 marca o godz. 10.00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym przy ul. Pszowskiej 92a w Wodzisławiu Śląskim.