Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Przymierzają się do remontu głównej ulicy Radlina

23.02.2018 19:00 | 0 komentarzy | juk

Powiatowy Zarząd Dróg (PZD) przy pomocy finansowej Radlina zamierza w tym roku rozpocząć remont ul. Korfantego. Miasto na ten cel przeznaczyło 560 tys. zł, drugie tyle ma dołożyć PZD. Na około kilometrowym odcinku drogi (od skrzyżowania z ul. Rybnicką do parkingu przy kopalni) pojawi się nowa nawierzchnia. Ponadto zostanie odnowiony chodnik oraz krawężniki.

Przymierzają się do remontu głównej ulicy Radlina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co będą robić?

Realizacja inwestycji będzie podzielona na dwa etapy. Podczas pierwszego, drogowcy zajmą się modernizacją chodnika wraz z przebiegającymi pod nim instalacjami sanitarnymi oraz wodociągowymi. W trakcie wykonywania tych prac będzie możliwy ruch samochodowy w obu kierunkach. Nie wykluczone jednak, że jezdnia zostanie zwężona. Prace mają rozpocząć się w maju.

Natomiast drugi etap przebudowy ul. Korfantego ma rozpocząć się w okolicach wakacji i zakończy się w ciągu kilku tygodni. Wówczas zostanie wymieniona nawierzchnia drogi (czyli zostaną sfrezowane obecne warstwy asfaltu i położone nowe) bez ingerencji w jej podbudowę. Łączna grubość nowego asfaltu ma wynieść około 15 cm. W tym czasie dotychczasowa organizacja ruchu zostanie zmieniona. - PZD planuje pozostawienie jednego, pasa ruchu, którym można będzie wyjechać z miasta. Kierowcy, chcący wjechać do Radlina, będą korzystali z objazdów m.in. ul. Mariacką. Z kolei ciężarówki zostaną poprowadzone innymi drogami - poinformował na styczniowej sesji Zbigniew Podleśny, zastępca burmistrza.

Władze Radlina są zadowolone z planowanego terminu realizacji inwestycji. Szczególnie że zmiana organizacji ruchu na Korfantego przypadnie w miesiącach letnich. - W okresie wakacyjnym w dzielnicy Marcel obserwujemy zdecydowanie mniejszy ruch samochodowy niż w pozostałej części roku. Jest to związane z brakiem dojazdów uczniów do szkół. A również pracownicy kopalni w części korzystają już z urlopów - mówił Zbigniew Podleśny.