środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Konotacje - nowa wystawa w Muzeum

23.02.2018 08:31 | 0 komentarzy | AgaKa

2 marca w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim będzie miało miejsce otwarcie wystawy pt.: KONOTACJE, prezentującej twórczość pedagogów Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Wernisaż otwierający wystawę, którą będzie można oglądać w Muzeum do połowy kwietnia, będzie miał miejsce w sali wystaw czasowych Muzeum w piątek 2 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Konotacje - nowa wystawa w Muzeum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorzy, którzy zdecydowali się pokazać wybrany fragment swojej twórczości, będąc pedagogami i ucząc w szkole są przede wszystkim artystami, spełniającymi potrzebę wypowiedzi artystycznej, poświęcając swój wolny czas na doskonalenie warsztatu i podnoszenie kompetencji.

Do grona artystów należą następujący autorzy: Monika Kołodziej-Mrosek, Marta Lach, Małgorzata Bednarczuk-Bukowska, Grzegorz Mitręga, Marek Pośpiech, Artur Janasik, Justyna Brząkalik, Agnieszka Kawa, Katarzyna Wieczorek, Aneta Buczak i Michał Smuda. Ci ostatni są szczególnym przykładem postawy zaangażowania twórczego, gdyż nie będąc nauczycielami przedmiotów artystycznych w pełni profesjonalnie tworzą w wybranej dziedzinie sztuki.

Tytuł wystawy zbiorowej: KONOTACJE, nawiązuje do szerokiego spektrum znaczeń, kładąc nacisk na wewnętrzną prawdę i autorski zapis doświadczenia artysty-pedagoga (tożsamości artystycznej) w perspektywie wolności i wewnętrznej zgodności. Prezentowane prace ukazują różne techniki: malarstwo, grafikę, rzeźbę i fotografię.

Niniejsza wystawa stanowi pretekst do zamiany ról: Tym razem uczniowie mogą ocenić prace swoich pedagogów, którzy na co dzień wprowadzają ich w tajniki warsztatu artystycznego.