Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Smak Maroka w Wodzisławskim Centrum Kultury

23.02.2018 08:29 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w piątek, 9 marca o godzinie 18:00 na spotkanie z kulturą marokańską. Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Współpracy Polsko - Marokańskiej „Africae Deserta Project” w ramach projektu „Górale na Saharze - Nomadzi w Beskidach”.

Smak Maroka w Wodzisławskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tego dnia w WCK dziać będzie się wiele. Uczestnicy zobaczą film dokumentalny „Przestrzeń rzeczy niesamowitych” w reżyserii Elwiry Surdy ze zdjęciami Mateusza Jachyma, ukazujący historię niezwykłej fuzji kultur pomiędzy beskidzkimi góralami i nomadami z Sahary.

 W sali klubowej wystąpi muzyk Mustapha El Boudani, który urodził się w tradycyjnej rodzinie Nomadów w południowej części Maroka. Wokalista, gitarzysta, bębniarz i tancerz w jednej osobie, zaprezentuje autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach.

 - Ta ciekawa propozycja z pewnością przybliży wszystkim zainteresowanym kulturę Maroka. Pozwoli też odpowiedzieć na pytanie, co łączy górali beskidzkich z pustynnymi nomadami - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 Zaplanowano również prezentację tradycyjnego parzenia herbaty oraz degustację oleju argonowego. Dostępne też będzie stoisko z biżuterią, kosmetykami oraz marokańską sztuką użytkową.

 Bilety w cenie 30 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W czwartki w godzinach 8:00-13:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży.