Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Powiat raciborski wygrał pierwszą batalię o zwrot miliona złotych

23.02.2018 08:00 | 0 komentarzy | ż

7 lutego 2018 r. na rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok uchylający decyzję Ministra Finansów na mocy której powiat raciborski zobowiązany był do zwrócenia Skarbowi Państwa kwoty 1 067 291 zł z tytułu nienależnie uzyskanej części oświatowej subwencji ogólnej za rok 2012.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, Minister Finansów decyzją z 20 listopada 2016 r. zobowiązał powiat raciborski do zwrotu nienależnie uzyskanej kwoty części subwencji oświatowej subwencji ogólnej za 2012 rok. Sprawa dotyczy odmiennej interpretacji przepisów związanych ze sposobem liczenia uczniów i wychowanków o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach.

Powiat w wymaganych terminach zapłacił Ministerstwu Finansów żądaną kwotę i jednocześnie skierował sprawę na drogę sądową. 7 lutego br. w WSA w Warszawie zapadł korzystny dla powiatu wyrok. Po otrzymaniu uzasadnienia wyroku, Ministerstwo Finansów planuje się od niego odwołać. Zatem na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy trzeba będzie poczekać przynajmniej od 8 do 12 miesięcy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu