Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Strażacka uroczystość. Wóz bojowy przekazany, jednostki OSP włączone

20.02.2018 14:24 | 1 komentarz | juk

- Dzięki strażakom możemy czuć prawdziwe bezpieczeństwo. A wóz ma być tylko narzędziem, który będzie pomagał w codziennej pracy – mówił Ireneusz Serwotka, starosta wodzisławski.

Strażacka uroczystość. Wóz bojowy przekazany, jednostki OSP włączone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzisiaj (20.02) na dziedzińcu wodzisławskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się apel, podczas którego oficjalnie wprowadzono do służby nowy samochód specjalistyczny, a także włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) dwie jednostki OSP - z Łazisk i Połomi.

Nowy samochód specjalistyczny SCD42 to wóz na podwoziu Iveco Magirus. Ma on drabinę długości 42 m i kosztował ponad 3 mln zł. Do Wodzisławia Śl. trafił w grudniu i zastąpił starą ponad czterdziestoletnią wysłużoną drabinę strażacką. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczne pogranicze” realizowanego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Udział finansowy w przedsięwzięciu miał także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jak również Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śl. Samorządy przeznaczyły z własnych budżetów po 100 tys. zł. Dodatkowo Powiat wsparł dostosowanie garażu do wymogów nowego wozu.

Podczas okolicznościowego apelu, w którym udział wziął m.in. Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala oraz przedstawiciele samorządów wszystkich gmin z terenu powiatu, oficjalnie włączono do KSRG dwie jednostki ochotniczych straży pożarnej z powiatu wodzisławskiego. Mowa o OSP Łaziska i OSP Połomia. W ten sposób w KSRG funkcjonuje już 19 spośród 33 jednostek OSP z terenu powiatu.

– Dzisiaj mamy wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości podwójnej – przekazania wozu i włączenia dwóch jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Włączenie do systemu to wielka rola i waga odpowiedzialności. Bardzo się cieszę, że nasza obecność dzisiaj jest efektem współdziałania jednostek straży i samorządów – realizujemy nasze wspólne plany. Dzięki Wam, dzięki strażakom, możemy czuć prawdziwe bezpieczeństwo, a wóz ma być tylko narzędziem, który będzie pomagał w codziennej pracy. Jesteśmy dumni z waszej służby – mówił podczas uroczystości Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski