Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Wygraj bilety na "Cyganerię" w TZR

20.02.2018 10:15 | 0 komentarzy | kama

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie. Do wygrania zaproszenie dla dwóch osób na transmisję opery Giacomo Pucciniego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Wygraj bilety na "Cyganerię" w TZR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 lutego o godzinie 18.30 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się transmisja opery Giacomo Pucciniego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku pt. "Cyganeria.

Uboga hafciarka poznaje równie niemajętnego poetę i wybucha płomienne uczucie. Miłość ta musi strawić i unieszczęśliwić bohaterów, bo hafciarka dodatkowo chora jest na suchoty… Romantyczna historia odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre’u i okolic stała się pod piórem Giacomo Pucciniego najprawdziwszym wyciskaczem łez. Beztroska zabawa przymierających czasem głodem przyjaciół z poddasza: poety, malarza, muzyka i filozofa przeplata się z tragicznymi momentami, gdy mowa o śmierci, upodleniu i beznadziei towarzyszącym ubogim ludziom niemal na każdym kroku. W głównych rolach pary zakochanych Mimi i Rodolfa zobaczymy Sonyę Yonchevą i Michaela Fabiano, którzy w ubiegłym sezonie transmisji wcielali się w parę nieszczęśliwych kochanków w „Traviacie”. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 55 minut (w tym 2 przerwy)

Aby wziąć udział w konkursie odpowiedz na nasze pytanie: gdzie rozgrywa się akcja Cyganerii?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@nowiny.pl w temacie wiadomości wpisując: Cyganeria - Rybnik.

WAŻNE! W treści maila oprócz odpowiedzi na pytanie podajcie swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Na maile czekamy do czwartku 22 lutego, do godziny 12.00. Spośród nadesłanych odpowiedzi wyłonimy zwycięzcę, z którym skontaktujemy się telefonicznie.

Transmisja opery odbędzie się 24 lutego o godzinie 18.30 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Wejściówki będą do odbioru w punkcie Halo! Rybnik.