Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Sporo wiedzą o gaszeniu pożarów

19.02.2018 14:04 | 0 komentarzy | eos

Wiadomościami, które zdobyli podczas cyklicznych spotkań w świetlicy strażnicy OSP w Łańcach, członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej mogli wykazać się podczas otwartego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rozwiązywania testów, przygotowanych na szczeblu jednostki przystąpiło sześcioro młodych uczestników, pięcioro w kategorii szkół podstawowych, a także jedna w kategorii gimnazjalnej.

Sporo wiedzą o gaszeniu pożarów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grupie młodszej członkowie MDP odpowiadali na 15 pytań, a w grupie starszej – na 23 pytania. Test wymagał sporej wiedzy od najmłodszych poczynając od struktur jednostki, poprzez jej usprzętowienie, aż po znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komisja konkursowa, której przewodniczył prezes OSP Łańce Mirosław Świdergoł, a wspierali go naczelnik Rafał Święty oraz opiekun MDP Rafał Stencel przedstawiła wyniki testu, w którym zdobyli: I miejsce – Tomasz Święty, II miejsce – Bartosz Hałas, III miejsce – Emilia Czerkawska, IV miejsce – Julia Krybus, V – miejsce Jakub Olejniczak, a w kategorii gimnazjum – Martyna Stencel.

Zdobywcy trzech pierwszych pozycji oraz gimnazjalistka zakwalifikowali się do turnieju na szczeblu gminy, który odbędzie się 27 lutego.