środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Patrol

W Godowie lądował śmigłowiec. Zabrał chorą trzynastolatkę

18.02.2018 18:47 | 5 komentarzy | acz

Nocne lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na boisku sportowym w Godowie. Maszyna zabrała dziecko ze stanem padaczkowym.

W Godowie lądował śmigłowiec. Zabrał chorą trzynastolatkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę 18 lutego po godzinie 17.00 do Godowa wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z uwagi na zapadający zmrok i zakończenie dziennych dyżurów śmigłowców w Gliwicach i Opolu, do Godowa skierowano zespół z Krakowa, gdzie dyżur pełniony jest całodobowo.

Specjalistycznej pomocy wymagała po raz kolejny trzynastoletnia dziewczynka ze stanem padaczkowym. Wcześniej śmigłowce do młodej pacjentki lądowały na boisku w Łaziskach, jednak zgodnie z przepisami, po zmroku lądowanie przeprowadzono na boisku w Godowie. Około godziny 18:35 śmigłowiec wystartował i przetransportował dziewczynkę do szpitala dziecięcego w Katowicach Ligocie.

To już kolejny transport nastolatki. 11 lutego przed godziną 13.00 na boisku w Łaziskach również lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wówczas również transportu wymagała ta sama trzynastoletnia dziewczyna, u której załoga karetki stwierdziła stan padaczkowy. Na miejsce skierowano śmigłowiec z Gliwic, który przetransportował młodą pacjentkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Lądowisko urządzono na miejscowym boisku sportowym. Teren zabezpieczali strażacy z OSP oraz JRG Wodzisław.

Wcześniej śmigłowiec lądował w Łaziskach w identycznej interwencji 4 lutego. Wówczas również nieprzytomną pacjentkę przetransportowano do szpitala w Katowicach Ligocie, gdzie otrzymała specjalistyczną pomoc.
(acz)

Miejsce wydarzenia: