Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Litwa, Francja, Holandia oraz Hiszpania zawitały do Jankowic

16.02.2018 18:11 | 0 komentarzy | kama

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Jankowicach odbyło się spotkanie szkół partnerskich projektu Erasmus+ „Internationalisation Management in School”. Wzięli w nim udział uczniowie oraz nauczyciele z Litwy, Holandii, Francji oraz Hiszpanii. 

Litwa, Francja, Holandia oraz Hiszpania zawitały do Jankowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niestety szkoła z Sint Maarten nadal jest odbudowywana po zeszłorocznym huraganie, dlatego jej przedstawiciele nie mogli przyjechać, jednakże dzięki Skype byli w stałym kontakcie z pozostałymi uczestnikami.

Tydzień pełen był ekscytujących momentów i niezapomnianych wrażeń. Młodzież była zakwaterowana u rodzin jankowickich uczniów, dzięki czemu goście mieli unikalną możliwość zaznajomienia się z kulturą i obyczajami panującymi w naszym kraju oraz spędzali razem całe dnie, dlatego bardzo się zżyli.

Plan zajęć co dzień dostarczał nowych wrażeń. Odbyły się liczne zajęcia integracyjne, gry terenowe, warsztaty fotograficzne oraz tworzenia plakatów. Uczniowie prezentowali efekty dotychczasowej pracy nad projektem, wybrali jego logo, wzięli udział w lekcjach, zwiedzili Kraków, Wieliczkę oraz Wisłę. Ponadto organizatorzy wizyty dołożyli wszelkich starań, by młodzież jak najwięcej dowiedziała się o krajach szkół partnerskich.

Wszyscy uczestnicy porozumiewali się w języku angielskim, co jest bezcennym doświadczeniem, którego nie można zdobyć w trakcie tradycyjnej lekcji w klasie. Spotkanie to pomogło również pozbyć się stereotypów i uprzedzeń oraz stać się bardziej tolerancyjnymi, otwartymi i zrozumieć, że to co inne nie znaczy gorsze.

Spotkanie odniosło ogromny sukces - goście nie chcieli wyjeżdżać, były łzy oraz wspólne plany wakacyjne. Padały nawet stwierdzenia: „to był najlepszy tydzień w moim życiu” lub „nigdy tego nie zapomnę”.

/Materiały prasowe/