Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Idiofony z urzędu. Nad Odrą stoją wibratory

15.02.2018 10:09 | 0 komentarzy | ma.w

Za 64 tys. zł raciborski magistrat doposażył plażę nad Odrą w idiofony – instrumenty muzyczne, w których źródłem dźwięku (tzw. wibratorem) jest sprężysty element drgający. Zwane czasem instrumentami samodźwięcznymi zostały dostarczone przez firmę Park Music.

Idiofony z urzędu. Nad Odrą stoją wibratory
Nowoczesne i kosztowne idiofony stanęły na bulwarach. Tymczasem przy Warszawskiej dzieci muszą bawić się w piaskownicy pamiętającej PRL.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już 3 stycznia pytaliśmy o „nowe elementy zabawowe”, którymi urząd miasta chwalił się mediom. Interesowała nas cena urządzeń. Oficjalnej odpowiedzi na nasze zapytania nie dostaliśmy do zamknięcia numeru z połowy lutego. Ciągnięty za język rzecznik urzędu Leszek Iwulski wcześniej kluczył z odpowiedzią. Zanim ją ostatecznie ujawnił, pojawiła się w rejestrze umów magistratu.

Na bulwarach zamontowano plenerowe instrumenty muzyczne. Poszerzają ofertę dla najmłodszych. Sprowadzono je z Londynu. Na początek 5, być może będą kolejne. Mają służyć muzykoterapii, a nawet medytacji. Wszystkie instrumenty są wykonane ze stali nierdzewnej.

64 tys. zł na doposażenie plaży udało się urzędnikom wydać jeszcze w ubiegłym roku, bo w obecnym nakłady na rozwój plaży prezydent Mirosław Lenk wycofał z projektu budżetu. Decyzję o przyszłych inwestycjach zostawił radzie nowej kadencji po wyborach.

Dziecięce atrakcje nad Odrą posłużą odwiedzającym plażę, a my przypominamy magistratowi, że od ponad dwóch lat w próżnię trafiają interpelacje radnych (A. Ronin i Z. Tomaszewska oraz P. Klima) dotyczące małego parku przy ul. Warszawskiej gdzie po placu zabaw została tylko stara piaskownica. O huśtawki i inne urządzenia w tym miejscu dla maluchów apelowali już trzykrotnie radni na sesjach.

(ma.w)


Plażę miejską w Raciborzu zbudowano na bulwarach nadodrzańskich za 650 tys. zł. Rozbudowano ją za 58 tys. zł, a po zalaniu przez Odrę w maju 2017 roku odnowiono za 37 tys. zł.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty