środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Kultura

„Hiszpańska Mucha” w WCK

15.02.2018 08:50 | 0 komentarzy | AgaKa

Jazz, angielski humor, beret z Harods’a i kulisy rewiowego teatru. To wszystko w przezabawnej komedii omyłek „Hiszpańska Mucha”. Spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego będziemy mogli zobaczyć w niedzielę, 15 kwietnia na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

„Hiszpańska Mucha” w WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przenieśmy się w czasie… Londyn, lata 30-te XX wieku, reżyser teatralny Arthur Spender przygotowuje oszałamiającą rewię, w której ma wystąpić Nora Wallins – gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Brak funduszy skłania go do znajomości z tajemniczym przedsiębiorcą – Harrym Jo, który zgadza się na pomoc, jednak pod pewnymi warunkami. Powoduje to lawinę przezabawnych i zaskakujących zwrotów akcji, z tytułową „Hiszpańską Muchą” w tle.

– Doborowa obsada, mistrzowska gra aktorska i porywająca fabuła będą gwarancją dobrze spędzonego czasu w WCK – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Na wodzisławskiej scenie pojawi się plejada polskich gwiazd: Anna Korcz, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska. Kostiumy dla aktorów przygotował jeden z najlepszych polskich projektantów – Tomasz Ossoliński, a scenografia utrzymana w stylu brytyjskiego Art Deco będzie gwarancją niezapomnianych wrażeń i doskonałej zabawy. 

„Hiszpańska Mucha” – 15 kwietnia (niedziela), godz. 18:00 – Wodzisławskie Centrum Kultury

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Bilety w cenie 80 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W czwartki w godzinach 8:00-13:00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży.