Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Patrol

Kontrole inspekcji na A1 w Godowie

14.02.2018 18:35 | 0 komentarzy | acz

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu inspektorzy są coraz skuteczniejsi w wykrywaniu oszustw i manipulacji. 13 lutego śląscy inspektorzy wyeliminowali z ruchu dwa pojazdy, stwarzające zagrożenie.

Kontrole inspekcji na A1 w Godowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrole prowadzono na autostradzie A1 w Godowie. Zatrzymany do kontroli pojazd czeskiego przewoźnika, powracający do Czech po rozładunku w Polsce, pozornie nie budził zastrzeżeń, jednak specjalistyczne urządzenie kontrolne podłączone do komputera pojazdu wykazało nieprawidłowości. Inspektorzy od razu wiedzieli, że w pojeździe znajduje się urządzenie zakłócające pracę systemu AdBlue, dzięki czemu szybko odszukali je w instalacji pojazdu i zatrzymali jako dowód. Na skutek tej manipulacji stwierdzono, że pojazd zagraża środowisku i zatrzymano dowód rejestracyjny, wydając zakaz dalszej jazdy. Kierowcę ukarano też mandatem karnym wys. 500 zł. za tę niesprawność.

Dodatkowo przewoźnik i kierowca ponieśli koszty skrócenia odpoczynku (każdy po 200 zł.) a kierowca zapłacił jeszcze 500 zł. za brak wymaganego dokumentu.

Kolejnym kontrolowanym był pojazd należący do przedsiębiorcy z Kazachstanu, który jechał po załadunek z Rosji do Czech. Ten samochód również został poddany kontroli przy pomocy urządzenia diagnostycznego i okazało się, że ma niesprawne hamulce – uszkodzony czujnik obciążenia osi powodował niesprawność systemu ABS w pojeździe. Inspektorzy warunkowo, z powodu braku ładunku, dopuścili kierowcę do zjazdu z drogi do najbliższego serwisu i ukarali go 200-złotowym mandatem.

Śląscy inspektorzy dysponują dwoma tego typu urządzeniami, które niewątpliwie zwiększą skuteczność wykrywania usterek i manipulacji i przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach.