środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Nie masz pomysłu na weekend? Wycieczka do Ostrawy to świetne rozwiązanie

13.02.2018 12:24 | 0 komentarzy | EK

Wycieczka weekendowa to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Oderwanie myśli od problemów i środowiska, w którym przebywasz na co dzień, może naładować twoje wewnętrzne baterie. Wyjazd może ci pomóc w spojrzeniu na swoje kłopoty czy dylematy z innej perspektywy, a być może także w ich rozwiązaniu bądź podjęciu decyzji.

Nie masz pomysłu na weekend? Wycieczka do Ostrawy to świetne rozwiązanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wycieczka do Republiki Czeskiej, a dokładnie do Ostrawy jest doskonałą alternatywą na wypad do innego miasta za granicę. Odległość jest niewielka, język zbliżony do polskiego, ceny również zachęcające.

Oto kilka ciekawych pozycji, które powinieneś zwiedzić w Ostrawie:

  • Plac Tomasza Masaryka ( po czesku Masarykovo náměstí ) to główny rynek w Ostrawie, który powinien być twoim pierwszym przystankiem. Od średniowiecza rynek stanowił serce kulturalnego, społecznego i gospodarczego życia mieszkańców. Plac zdobi Stary Ratusz miejski, którego pierwsze wzmianki sięgają 1539 roku. Obecnie służy jako centrum informacji turystycznej oraz Muzeum Ostrawskie. Przed ratuszem znajdziemy rzeźbę symbolu miasta, którym jest koń na torach kolejowym. Poza tym na rynku zobaczymy także kolumnę maryjną z 1702 roku mierzącą 12 m powstałą jako podziękowanie za koniec epidemii. Plac zdobi również figura św. Floriana (1763 roku) oraz studnia miejska. Chodząc po placu warto poszukać kamienicę nr 3 powstałą w 1898 r., w której od lat 60. XX wieku do r. 1999 mieścił się Krajowy Teatr Lalek. Następnie znajdź kamienicę nr 20, wybudowaną w 1891 r. w stylu eklektycznym według projektu Felixa Neumanna jako dom mieszkalny i hotel Emanuela Neumanna. Na parterze kamienicy mieści się apteka Pod Złotą Koroną, która jest najstarszą apteką w Ostrawie, założoną w 1799 r. Na trzecim piętrze znajduje się muzeum cytr Citerarium założone i kierowane przez Jana Folprechta, w którego zbiorach znajduje się 120 tych instrumentów, literatura poświęcona cytrom oraz sześć tysięcy partytur. Zwróć także uwagę na dwa domy handlowe Laso roku oraz Pešat oraz centrum obuwia Bata.
  • Landek Park - mówią, że kto nie odwiedził obszaru “Landek” nie poznał Ostrawy. Powinieneś więc zawitać do tego parku, który znajduje się na obszarze aż 135 hektarów i od 1993 jest zapisany jako narodowy zabytek przyrody. Park posiada największe muzeum górnicze w Czechach. Ciekawostką jest, że dowody wykorzystania węgla na Landeku sięgają aż 30 tysięcy lat. Obecnie na obszarze parku znajduje się kompleks przeznaczony do uprawiania sportu oraz relaksowania się z placem kempingowym oraz usługami restauracyjnymi. W lato odbywa się tutaj ogromny festiwal muzyczny, gdzie występują gwiazdy muzyki z całego świata. Sprawdź koniecznie Colors of Ostrava.
  • Forum Nova Karolina - galeria handlowa znajdująca się w centrum, z łatwością więc do niej trafisz. Poza różnorodnymi sklepami, znajdziesz tam tanie i dobre czeskie piwo, a do tego smaczne wietnamskie jedzenie.
  • Bolt Tower Cafe - to ciekawe miejsce na wypicie dobrej kawy czy zjedzenie deseru, a zarazem podziwianie widoku rejonu Ostrawy. Jest tylko jeden warunek. Nie możesz mieć lęku wysokości. Mimo, że kawiarnia Bolt znajduje się na krótkiej trasie, to może podnieść poziom adrenaliny.
  • Park Miniatur - to mały park z mini budowlami, który szczególnie warto odwiedzić latem. Jest to szczególnie atrakcja dla dzieci, których zafascynuje mini kolejka jeżdżąca między mini budowlami.

To tylko niektóre z atrakcji Ostrawy, a jest ich o wiele więcej. Odkryj to piękne czeskie miasto, położone tak blisko Polski. Jeśli kusi Cię spontaniczny wyjazd do Ostrawy, a brakuje ci paru groszy, pożyczka bez BIK i KRD, może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, czy będziesz w stanie ją spłacić. Skorzystaj jak więcej z wyjazdu i znajdź produkty, które są tańsze w Czechach, przy okazji zaoszczędzisz.

Tekst sponsorowany