środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Zrób sąsiadowi zakupy, on w rewanżu naprawi cieknący kran. Pomoc sąsiedzka w Rydułtowach

13.02.2018 11:35 | 0 komentarzy | mak

Potrzebujesz pomocy w drobnych remontach? Zakupach? Wyprowadzaniu psa? A może sam chciałbyś pomóc innej osobie wykorzystując swoje umiejętności lub po prostu poświęcając jej czas? Jeśli tak, to zgłoś się do Banku Usług Lokalnych. To nowy projekt dotyczący pomocy sąsiedzkiej w Rydułtowach.

Zrób sąsiadowi zakupy, on w rewanżu naprawi cieknący kran. Pomoc sąsiedzka w Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Towarzystwo Miłośników Rydułtów ruszyło z projektem nowym projektem Bank Usług Lokalnych. Jest to tak zwana pomoc sąsiedzka. W zamian za wykonanie np. drobnych napraw, zrobienie zakupów (zakres działań jest szeroki) świadczona będzie w drodze rewanżu inna usługa. Co ważne - usługi w ramach rewanżu nie mogą być świadczeniami finansowymi.

Przykładowy zakres działań: pomoc w domu (naprawy, zakupy, gotowanie, opieka nad dziećmi), pomoc przed domem (prace ogrodnicze, koszenie trawy, odśnieżanie), wspólne spędzanie czasu, korepetycje, naprawa rowerów, samochodów, opieka nad grobem, przejazd samochodem i inne.

Jak skorzystać z Banku Usług Lokalnych? Zgłoszenia swoich potrzeb i usług można dokonać osobiście: Towarzystwo Miłośników Rydułtów, ul. Traugutta 289, e-meilowo: kluka.tmr@interia.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 pod nr tel.(32)414 00 66 lub bezpośrednio u pracowników Banku: 691 146 871 lub 502 156 737.

Bank Usług Lokalnych jest realizowany w ramach szerszego projektu "Moc w rodzinie" realizowanego przez Miasto Rydułtowy-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydułtowach. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Udział wszystkich potrzebujących pomocy oraz chcących pomóc innym jest bezpłatny.

- Zachęcamy do udziału, gdyż każdy z nas posiada jakieś umiejętności, które mogą być przydatne drugiemu człowiekowi - podkreśla Magdalena Wadas z ramienia organizatorów Banku Usług Lokalnych.