Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Mieszkańcy zbulwersowani zachowaniem geodetów

13.02.2018 07:00 | 21 komentarzy | mak

Nie mają identyfikatorów, nie chcą pokazywać upoważnień, a wchodzą na nasz teren i robią zdjęcia - mieszkańcy gminy Lubomia zbulwersowani zachowaniem geodetów, którzy prowadzą ewidencję gruntów.

Mieszkańcy zbulwersowani zachowaniem geodetów
Fot. pixabay.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na terenie gminy Lubomia rozpoczęły się prace związane z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków. Aktualizacja ewidencji prowadzona jest na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu przez firmę, która została wybrana w przetargu.

Wraz z pojawieniem się geodetów w terenie ruszyła lawina skarg ze strony mieszkańców. Dlaczego? Mieszkańcy zaczęli zgłaszać, że geodeci nie mają identyfikatorów i nie pokazują żadnych upoważnień. Mówią tylko, że są z firmy geodezyjnej i będą prowadzić pomiary. - Mieszkańców zaniepokoiło, że geodeci wchodzą na teren ich posesji i robią zdjęcia. Dlatego zaczęli zgłaszać nam swoje uwagi. Mało tego, na pytania mieszkańców o identyfikatory geodeci odpowiadali, że „nie muszą ich mieć” - mówi zastępca wójta Lubomi, Bogdan Burek.

Czujność mieszkańców Lubomi jest zrozumiała. Policja i inne instytucje ostrzegają przecież przed naciągaczami i oszustami, którzy podszywają się pod pracowników różnych firm. Apelują o czujność i namawiają, by zawsze sprawdzać, z kim rozmawiamy. Dlaczego więc w tej sytuacji mieszkańcy mieliby wierzyć geodetom „na słowo”?

Po sygnałach ze strony mieszkańców urzędnicy z Lubomi skontaktowali się z urzędnikami starostwa. My również zapytaliśmy w starostwie, jak mieszkańcy Lubomi mogą sprawdzać wiarygodność geodetów? - Każdy z nich ma upoważnienie podpisane przez starostę. Wszyscy zgłoszeni pracownicy firmy już na samym początku zostali poinformowani, że wchodząc na teren danej nieruchomości powinni przedstawić się, powiedzieć co będą robić i pokazać upoważnienie - wyjaśnia Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu wodzisławskiego.