Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Znikną koleiny i wyboje. Za dużo mniejsze pieniądze

12.02.2018 07:00 | 3 komentarze | mak

Już niedługo ma rozpocząć się remont ul. Kokoszyckiej i Górniczej w Wodzisławiu Śląskim. Powiat zabezpieczył na realizację inwestycji 7,8 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że będzie znacznie taniej.

Znikną koleiny i wyboje. Za dużo mniejsze pieniądze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Górnicza i część ulicy Kokoszyckiej to jedne z najgorszych dróg w Wodzisławiu. Dziury, łaty, nierówności. Wkrótce to ma się zmienić. Powiat gruntownie wyremontuje prawie 1,2 km odcinek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku spory fragment Kokoszyckiej został kompleksowo wyremontowany. Był to pierwsze etap całej inwestycji. Teraz nastąpi drugi etap - na Kokoszyckiej prace rozpoczną się od miejsca, w którym zakończyła się ubiegłoroczna inwestycja, a będą prowadzone aż do skrzyżowania ulicy Górniczej z Pszowską.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia drogi (wraz z podbudową), zostaną przebudowane chodniki i pojawią się ścieżki rowerowe. Będzie też nowa kanalizacja deszczowa i nowe oznakowanie. Co ważne - na przejściu dla pieszych na wysokości szkoły zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się jeszcze w lutym, a zakończyć w październiku.

Dużo taniej

Sam remont to nie jedyna dobra wiadomość. Zaskoczeniem okazała się też kwota, za którą inwestycja zostanie zrealizowana. Na przebudowę powiat zabezpieczył 7,8 mln zł. Tyle wynikało z kosztorysu. Firmy, które wystartowały w przetargu, złożyły jednak dużo niższe oferty. - Powiatowy Zarząd Dróg wdrożył już procedury przetargowe celem wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję. 4 stycznia komisja przetargowa dokonała otwarcia złożonych ofert i rozpoczęła prace związane z ich oceną i weryfikacją. Po zapoznaniu się z przedłożonymi ofertami można stwierdzić, że koszty realizacji inwestycji będą znacznie niższe niż zakładano - tłumaczy Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi.