Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Rybniccy strażacy na miejscu wybuchu gazu w Sosnowcu [FILM]

11.02.2018 11:25 | 0 komentarzy | acz

Wczoraj wieczorem rybniccy strażacy zostali wezwani na miejsce katastrofy, do której doszło przy ulicy Tylnej w Sosnowcu. 

Rybniccy strażacy na miejscu wybuchu gazu w Sosnowcu [FILM]
www.facebook.com/SosnowiecWyborcza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejsce z JRG Rybnik skierowano jeden zastęp z wozem ratownictwa technicznego wyposażonym w dźwig. Na miejsce dojechała również Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Jastrzębia Zdroju wraz z psami.

O godzinie 20.03 w kamienicy dwukondygnacyjnej doszło do wybuchu butli z gazem. Część budynku zawaliła się. Pod gruzowiskiem znalazły się dwie osoby. Mężczyznę wydobyto o godz. 20:58 (poparzony został odwieziony do szpitala w Siemianowicach) natomiast kobietę znaleziono o godz. 00:01 (lekarz stwierdził zgon). Obecnie trwa przeszukiwanie gruzowiska i stabilizacja sąsiednich ścian grożących zawaleniu. Na czas prowadzenia akcji z zagrożonych budynków ewakuowano 12 osób. Na miejsce akcji ratunkowej wezwano przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Władze miasta zabezpieczyły dla ewakuowanych lokale zastępcze. Powrót lokatorów do mieszkań będzie możliwy po przeprowadzeniu ekspertyzy przez inspektora PINB i dopuszczeniu budynków do użytkowania.

(acz)

Miejsce wydarzenia: