Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Nie masz czasu sprzątać? Możesz zlecić to zadanie innym

07.02.2018 13:00 | 0 komentarzy | MK

Sprzątanie jest jednym z najmniej lubianych obowiązków, gdyż zajmuje sporo czasu, a jego efekty często okazują się mało zadowalające. Jeżeli nie przepada się za myciem okien, czyszczeniem dywanów czy szorowaniem podłóg, można skorzystać z pomocy domowej.

Nie masz czasu sprzątać? Możesz zlecić to zadanie innym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomoc domowa praca, którą wybiera wiele kobiet

Znalezienie pomocy domowej jest proste, gdyż usługę tego typu oferuje coraz więcej kobiet. Panie chętnie zajmują się sprzątaniem domów i mieszkań innych osób zarówno okazjonalnie, jak i na stałe. Pomoc domowa może sprzątać u klienta raz lub dwa w tygodniu bądź przyjeżdżać w celu wykonania pojedynczego zlecenia. Oznacza to, że jeśli potrzebuje się jednorazowej pomocy w wykonaniu wiosennych lub przedświątecznych porządków, z pewnością znajdzie się osobę, która podejmie się tego zadania.

Pomoc domowa zatrudniona na stałe może pomagać nie tylko w codziennym sprzątaniu lub wykonywaniu większych porządków. Zapracowane osoby mogą skorzystać również z pomocy w robieniu zakupów, gotowaniu, odbieraniu dzieci ze szkoły czy też w praniu i prasowaniu. Jeżeli potrzebuje się pomocy domowej, która podjęłaby się tylu zadań jednocześnie, powinno się najpierw sprawdzić, czy wybrana osoba oferuje taki zakres usług.

Jeżeli szuka się pomocy domowej na okazjonalne zlecenie, może się okazać, że niektóre prace będzie trzeba zlecić innej osobie. Na szczęście nie stanowi to większego problemu, gdyż bez trudu można znaleźć panią, która zajmie się posprzątaniem domu, oraz inną pomoc domową, która wyprasuje ubrania. Co więcej, niektóre osoby zajmujące się pracą związaną ze sprzątaniem, oferują wyspecjalizowane usługi, na przykład porządkowanie domu po zmarłej osobie.

Pomoc domowa w mieszkaniu i w firmie

Zatrudniając pomoc domową, można skorzystać ze sprzątania mieszkania oraz biura mieszczącego się w domu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu i odliczają część kosztów użytkowania lokalu mieszkalnego od przychodu. Co ważne, wiele osób pracujących jako pomoc domowa prowadzi własne firmy, dzięki czemu może wystawić rachunek lub fakturę za wykonane usługi. Jeżeli skorzysta się z usług pomocy domowej, również te koszty będzie można zaliczyć częściowo do kosztów uzyskania przychodu - tym samym, obniży się wysokość podatku, jaki należy zapłacić do urzędu skarbowego. Jednocześnie mieszkanie i domowe biuro będą lśnić czystością, a osoba zatrudniająca pomoc domową będzie miała więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Materiał zewnętrzny