Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Fatalna jakość powietrza, przebywanie na dworze ogranicz do minimum

06.02.2018 14:03 | 0 komentarzy | ż

- 6 lutego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Fatalna jakość powietrza, przebywanie na dworze ogranicz do minimum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem - czytamy w komunikacie rozesłanym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Służby informują o ryzyku przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Sytuacja ma związek z warunkami meteorologicznymi, które utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń.