Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Dobro Ojczyzny wraca do gry. Chce ściągnąć do Raciborza prezydenta Dudę

07.02.2018 06:30 | 5 komentarzy | ma.w

Stowarzyszenie prowadzone przez Józefów – Sadowskiego i Kastelika, które m.in. doprowadziło w Raciborzu do wizyty (nadawali na żywo) TV Trwam i Radia Maryja, zapowiada dwie swoje imprezy.

Dobro Ojczyzny wraca do gry. Chce ściągnąć do Raciborza prezydenta Dudę
Józef Kastelik i Józef Sadowski ze Stowarzyszenia Dobro Ojczyzny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobro Ojczyzny jest po swoim dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w Domu św. Nortburgii. Uczestniczyli w nim prócz raciborzan, także goście z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Głubczyc. – To ludzie myślący podobnie jak my – mówi zwolennik prawicy Józef Kastelik. W tym gronie znalazł się także prezydent Raciborza Mirosław Lenk. – Życzyliśmy mu by startował w wyborach. On sam tego nie potwierdził. Aktualnie nie widzimy dlań wyrazistego rywala w Raciborzu – oznajmił J. Kastelik.

Stowarzyszenie chce 2 marca sprowadzić do miasta posłów Arkadiusza Mularczyka i Marka Jakubiaka. Tematem otwartego spotkania z politykami ma być m.in. kwestia reparacji wojennych od Niemiec. Wizytę planuje się w zamku lub browarze.

17 marca Dobro Ojczyzny zamówiło mszę w kościele farnym – w intencji Ojczyzny i o spokój duszy marszałka Piłsudskiego. W ten sposób działacze wpiszą się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Śmiałym pomysłem jest konferencja o założeniach przyszłej Konstytucji RP. Sadowski z Kastelikiem chcą ściągnąć na nią do Raciborza prezydenta Andrzeja Dudę. Termin jest nieznany, ale tegoroczny. – Pan Michał Woś zna prezydenckiego ministra Szczerskiego i chcemy poprosić raciborzanina o pomoc w staraniach. Poza tym prezydent zaplanował w kadencji wizytę w każdym powiecie, a u nas jeszcze nie był – podsumowuje J. Kastelik.

(ma.w)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.