Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Klub Seniora ruszy najpóźniej w marcu

03.02.2018 06:30 | 0 komentarzy | eos

Starszych raciborzan, których niepokoi zamknięty Klub Seniora przy ul. Staszica – uspokajamy. Prezydent Mirosław Lenk obiecuje, że w zależności od tego, czy jego prowadzenie zostanie powierzone, którejś z lokalnych instytucji, czy też przeprowadzony zostanie konkurs – klub ponownie zostanie otwarty w lutym lub najpóźniej w marcu.

Klub Seniora ruszy najpóźniej w marcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz nie ukrywa, że zastanawiał się nad przekazaniem go pod skrzydła Raciborskiego Centrum Kultury, jednocześnie jednak przyznaje, że prowadzeniem aktywnego programu dla osób starszych zainteresowała się jedna z raciborskich organizacji. Nie zdradza jednak kuluarowych ustaleń. Na dalsze wspólne prowadzenia Klubu Seniora nie zdecydowały się dwie raciborskie organizacje senioralne: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

– W naszych organizacjach statutowe działania zabierają nam sporo czasu. W prowadzeniu klubu nikt nas nie wspomógł, dlatego nie dajemy rady – przyznała przewodnicząca związku emerytów Krystyna Loch. – Wy nie powinniście prowadzić klubu, tylko koordynować jego pracę. Zająć tym powinni się ludzie młodzi, którzy mają siły, czas, pomysły, a także ofertę dla osób starszych – uspokajał włodarz miasta.

(ewa)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.