środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Wójt Iskała trzyma budżet na wodzy

02.02.2018 06:30 | 0 komentarzy | woj

Mieszkańcy zostaną w Nędzy, kiedy będzie im tu dobrze – mówi wójt Anna Iskała.

Wójt Iskała trzyma budżet na wodzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Co najważniejszego (z punktu widzenia samorządu), wydarzyło się w 2017 roku? Co uważa pani za największy sukces, jakie zadania wymagają dokończenia, czego nie udało się dokonać?

– 2017 rok obfitował w inwestycje, szczególnie te większe i te, na które mieszkańcy długo czekali, a które ze względu na potężne nakłady finansowe musiały być odkładane albo dzielone na etapy. Rozpoczęły się duże roboty na drogach: remont kolejnego wiaduktu wzdłuż drogi wojewódzkiej, kompleksowa modernizacja ulicy Jana III Sobieskiego, naprawa mostu nad Suminą – to wielomilionowe inwestycje realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, które ze względu na rozmiar będą kontynuowane również w tym roku. Cieszę się, że ZDW właśnie do naszej gminy kieruje tak duże środki.

Z pewnością bardzo istotne dla gminy było pozyskanie środków zewnętrznych na budowę oczyszczalni ścieków, która stanie w Ciechowicach a będzie obsługiwała większość sołectw.

Ważnym projektem dla bezpieczeństwa mieszkańców, który udało się w ubiegłym roku zakończyć, była budowa nowej remizy OSP w Górkach Śląskich.

Sporo uwagi poświęciliśmy też naszej strefie przemysłowej – wykonano tam remont jednej z dróg i wybudowano kanalizację deszczową.

Jednak zawsze podkreślam, że gmina to nie tylko inwestycje, remonty, modernizacje i budowy. To przede wszystkim ludzie i ich inicjatywy. W ubiegłym roku znów tyle się tu działo. Ludzie są tą siłą i energią, która pokazuje, że właśnie to miejsce jest ich miejscem na ziemi, dla którego nie szczędzą sił i czasu. Jestem z tego bardzo dumna. Gmina zawsze będzie wspierać i doceniać zaangażowanie ludzi.

– Co czeka gminę Nędza w 2018 r.?

– W 2018 roku mieszkańcy będą się cieszyć z efektów inwestycji rozpoczętych w ubiegłym roku – mają zakończyć się roboty na wiadukcie i ulicy Jana III Sobieskiego. Ludzie na pewno odetchną, bo każdy remont to jednak utrudnienia. Ten rok to również przystąpienie do budowy oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji w Ciechowicach.

W planach mamy też budowę sali sportowo–rekreacyjnej, która mogłaby służyć przede wszystkim przedszkolakom z Nędzy, ale też choćby organizacjom pozarządowym. Staramy się o środki zewnętrzne na realizację pomysłu.

Przedsięwzięciem, które z pewnością mieszkańców bardzo ucieszy jest projekt do którego przystąpiliśmy w koalicji z kilkoma innymi samorządami. Mieszkańcy zainteresowani odnawialnymi źródłami energii, np. montażem solarów, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła czy kotłów na biomasę, mogliby liczyć na wsparcie rzędu nawet 85 procent. To wszystko powinno wpłynąć na sukcesywną poprawę jakości życia w naszej gminie.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.