Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Kultura

Syn Królowej Śniegu oraz Dusza i Ciało w Kinie Przemko [ZAPOWIEDŹ]

30.01.2018 21:07 | 0 komentarzy | rck
Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 06:50

Uwaga, zmiana w repertuarze Kina Przemko.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od Kina "Przemko", następuje zmiana w jego repertuarze. Film pt. "Syn Królowej Śniegu", który miał zostać wyświetlony 1 lutego o godz. 18.00, zostaje przeniesiony na 8 lutego na godz. 18.00.

1 lutego o godz. 18.00 zostanie wyświetlony film "Dusza i ciało". Oto jego opis: Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.


Akcja filmu "Syn Królowej Śniegu" rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

SYN KRÓLOWEJ ŚNIEGU - seans filmowy w ramach DKF PULS - 8 lutego o godz. 18.00 w Kinie "Przemko" (ul. Londzina 38). Bilet wstępu 5 zł.

źródło: RCK