Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Uwaga kierowcy! Czarnieckiego w Wodzisławiu zamknięta

29.01.2018 08:41 | 0 komentarzy | art

Zgodnie z podawanymi już przez nas wcześniej informacjami, od dziś przejazd ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu jest niemożliwy. 

Uwaga kierowcy! Czarnieckiego w Wodzisławiu zamknięta
Od dziś przez kilka następnych tygodni na ul. Czarnieckiego rozbierany będzie jeden z wiaduktów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 29 stycznia rozpoczęło się wyburzanie jednego z wiaduktów na ul. Czarnieckiego, przebiegającego nad nieczynną linią kolejową, prowadzącą z dawnej KWK 1 Maja w kierunku stacji kolejowej w Wodzisławiu. 

Rozbiórkę wiaduktu zleciła Spółka Restrukturyzacji Kopalń, jak tłumaczy ze względu na kiepski stan wiaduktu. - Droga będzie nieprzejezdna na pewno przez całe ferie i być może tydzień, dwa lub trzy tygodnie po feriach. Wszystko będzie zależeć od pogody. Jeśli ta nie będzie sprzyjać, to czas wykonywania rozbiórki i udrożnienia przejazdu będzie się wydłużać - mówi Antoni Tomas, kierownik wodzisławskiego oddziału SRK

Rozbiórce nie zostanie poddany drugi wiadukt w ciągu ul. Czarnieckiego. Jak tłumaczy SRK, ten jest w zbyt dobrym stanie by jego rozbiórka była zasadna. 

Rozbiórce zostanie za to poddany wiadukt na sąsiedniej ul. Mszańskiej. Tam zasadnicze prace rozbiórkowe rozpoczną się jednak dopiero po udrożnieniu przejazdu ul. Czarnieckiego.