Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Kultura

Oto laureaci nagrody Mieszko A.D. 2017 [ZDJĘCIA]

28.01.2018 19:00 | 0 komentarzy | żet

Fundacja Intro Light, Stowarzyszenie "Persona", Mieszko S.A., biskup Jan Kopiec oraz Bolesław Stachow dołączyli do grona laureatów nagrody starosty raciborskiego Mieszko.

Oto laureaci nagrody Mieszko A.D. 2017 [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

X gala nagrody Mieszko została zorganizowana w niedzielny wieczór 28 stycznia w raciborskiej "Strzesze". Statuetkę za działalność kulturalną odebrali przedstawiciele Fundacji "Intro Light", która organizuje w Raciborzu festiwal muzyki elektronicznej "Intro". - Ten festiwal jest jednym z największych koni pociągowych promocji Raciborza. Pokazujemy nasz zamek w zupełnie innym, nowoczesnym i radosnym opakowaniu - powiedział Odyseusz Olbiński, odbierając nagrodę z rąk starosty Ryszarda Winiarskiego i posłanki Gabrieli Lenartowicz.

Nagroda za działalność społeczną powędrowała do Stowarzyszenia "Persona", którego członkowie od 18 lat działają na rzecz mieszkańców powiatu raciborskiego z zaburzeniami psychicznymi. - Myślę, że ta nagroda będzie dla nas zachętą i bodźcem do jeszcze aktywniejszego działania - powiedziała prezes "Persony" Halina Rycerz-Kuliga, odebrawszy statuetkę.

Za promocję Ziemi Raciborskiej nagrodzono firmę Mieszko S.A. Nagrodę odebrał Artur Nowak, członek zarządu i dyrektor operacyjny przedsiębiorstwa. Podkreślił, że wszystkie słodkości Mieszko produkowane są w Raciborzu i stąd wędrują w świat. - Dziękuję w imieniu wszystkich pracowników - powiedział A. Nowak.

W tym roku nagrodą Mieszko za całokształt działalności (rozumianej jako działanie w wielu dziedzinach), uhonorowano ks. biskupa Jana Kopca, w przeszłości związane z diecezją opolską, obecnie ordynariusza diecezji gliwickiej. - Racibórz może się poszczycić długą historią, dla której książę Mieszko jest punktem wyjścia, pokazując jak pomimo trudności, wykonać swoją pracę i wypełnić marzenia - powiedział ks. biskup J. Kopiec.

Nagrodę specjalną otrzymał Bolesław Stachow, artysta-fotografik, pochodzący z Podola, które swoje życie związał z Raciborzem. Fotografuje nasze miasto i jego mieszkańców od kilkudziesięciu lat. Aktualnie w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina można oglądać jego XXX wystawę pt. "Opowieści raciborskie". Tymczasem trwają prace nad przygotowanie kolejnej, pt. "Portret współczesnych raciborzan", którą wkrótce będzie można zobaczyć w raciborskim muzeum.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski