Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Remont był kosztowny, ale aula wygląda obłędnie

27.01.2018 13:00 | 0 komentarzy | art

W I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. oddano do użytku odnowioną gruntownie aulę, której remont kosztował 668 tys. zł.

Remont był kosztowny, ale aula wygląda obłędnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jestem dumny, że ten niezwykły, jubileuszowy rok Powiatu i Liceum rozpoczyna się w ten sposób. 70 lat pięknej tradycji szkoły symbolicznie uczciliśmy, oddając do użytku wyremontowaną aulę. Jako były uczeń szkoły, zazdroszczę młodzieży warunków i nowych możliwości. Mam nadzieję, że aula będzie w najlepszy sposób służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców naszego powiatu – powiedział Starosta Wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

Remont objął aulę, scenę i reżyserkę. W auli prace obejmowały m. in. renowację parkietu, instalację aluminiowych okien, zamontowanie lamp naściennych, gipsowanie oraz malowanie ścian i drzwi czy montaż elementów dekoracyjnych: paneli z dibondu, płyt gipsowych i drewna. Całość remontu auli dopełnił montaż aluminiowych kratownic i oświetlenia scenicznego. Trzeba przyznać, że aula robi wrażenie.

Scena również zyskała nowy blask. Podłoga i schody zostały wymienione całkowicie, a ściany i sufit odmalowane. Dodatkowo pojawiło się nowe nagłośnienie, oświetlenie, kotary i rzutnik wraz z ekranem projekcyjnym. Z kolei w reżyserce na podłodze położona została wykładzina dywanowa, ściany odnowiono, a pomieszczenie wyposażono w nowe meble. W reżyserce znalazły się również urządzenia do obsługi nowego systemu oświetlenia, nagłośnienia i projekcji wideo.

(art)

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski