środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Dzięki rozbudowie Karuzeli powstanie pętla autobusowa

28.01.2018 07:00 | 3 komentarze | ma.w

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku informowaliśmy, że galeria Karuzela w Wodzisławiu Śląskim zostanie rozbudowana. Wówczas przedstawiciele Karuzeli zapowiadali, że pojawi się 12 nowych sklepów i zmieni się koncepcja zagospodarowania przestrzeni przy obiekcie. Główny parking ma powstać po drugiej stronie ul. Witosa.

Dzięki rozbudowie Karuzeli powstanie pętla autobusowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z planowaną rozbudową przedstawiciele Karuzeli zwrócili się do wodzisławskiego urzędu z wnioskiem o ustanowienie odpłatnej i - jak wynika z wniosku - „nieograniczonej w czasie służebności gruntowej” na działce, która jest własnością miasta. Do wniosku zostało dołączone uzasadnienie. Wynika z niego, że Karuzela ma zostać rozbudowana „poprzez dobudowanie dodatkowego budynku handlowo-usługowego, a rozbudowa ta niesie za sobą konieczność zmiany położenia parkingu przyległego do centrum handlowego”. W efekcie konieczna będzie budowa nowego parkingu, który „znajdować się będzie na obszarze, przez który przechodzić będzie nieruchomość miasta”. Stąd właśnie konieczność ustanowienia służebności gruntowej.

Co ważne, przy okazji planowanej rozbudowy przedstawiciele Karuzeli zobowiązali się do budowy pętli autobusowej - łącznie z 4 miejscami postojowymi dla autobusów komunikacji miejskiej. Sprawą zajmują się radni. Komisja strategii i ochrony środowiska zaopiniowała pozytywnie wniosek przedstawicieli Karuzeli.

(mak)